Музика в мультиплікації (продовження)

Українська анімація відома далеко за межами нашої країни. Найвідомішими в українському кінематографі стали дев'ять короткометражних мультфільмів про пригоди козаків. Герої цих мультфільмів - козаки Грай, Око і Тур. Це своєрідні національні символи, оскільки в їхніх образах відображаються найкращі риси українського народу: сміливість і допитливість, кмітливість і готовність допомогти ближньому, доброта і щирість.

Оскільки персонажі мультфільму не мають реплік, великого значення набуває музичний супровід. Музику для різних епізодів написали відомі українські композитори: Мирослав Скорик, Борис Буєвський, Володимир Губа, Ігор Поклад. 

Митці намагалися підкреслити характерні рухи персонажів шляхом зміни ритму, темпу й гучності музики. Поміркуй, які музичні інструменти можуть "озвучити" удар булави, стрибок з висоти на землю. А як зобразити замріяність закоханого козака чи тужливі думки героя за рідною землею? 

У всіх фільмах можна почути інтонації українських народних пісень, танців, маршів. Мирослав Скорик використовує також вокаліз, а Ігор Поклад в останній фільм включає народну пісню.

Серед зразків української анімації для дітей надзвичайної популярності у 1970-1980-х рр. здобули багатосерійні фільми "Пригоди капітана Врунгеля" та "Лікар Айболить". Музику до цих мультиплікаційних історій написав Георгій Фіртіч. Неймовірні пригоди героїв супроводжуються музикою, піснями.

Класикою української кінематографії сьогодні вважається двосерійний пригодницький анімаційно-ігровий фільм "Острів скарбів". Особливістю фільму є те, що в ньому багато пародій на американські мультфільми та вестерни. Мультиплікаційний розвиток сюжету переривається музичними номерами - "кліпами". Пізніше сюжет мультфільму ліг в основу сценарію мюзиклу, музику до якого написав композитор Володимир Бистряков.

Виконай пісню Н. Май "А я бажаю вам добра".

Розучи пісню Олександра Злотника на слова Вадима Крищенка "Родина".

Домашнє завдання:

запиши на відео виконання пісні Н. Май "А я бажаю вам добра"


Якщо ти хочеш переглянути підручник з музичного мистецтва ("Музичне мистецтво" 7 клас Масол Л., Аристова Л.), перейди за посиланням:

© 2020 Дистанційне навчання з музичного мистецтва| Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати